پخش برنج هاشمی عطری کیسه ای

برنج هاشمی معطر را می توان بهترین برنج ایرانی دانست که عطر و طعم عالی آن می تواند برای همه به یاد ماندنی باشد و از جمله برنج های خوش پخت نیز محسوب می شود که کشت آن در شمال کشور صورت می گیرد و می توان به صورت عمده آن را خریداری نمود.

پخش برنج هاشمی عطری به صورت کیسه ای صورت می گیرد و خریداران می توانند با سفارش این محصول آن را در کیسه های مخصوص و در آدرس مورد نظر خود دریافت نمایند و برای فروش یا استفاده از آن در مراسم ها استفاده کنند.

پخش برنج هاشمی عطری کیسه ای

دلایل کم شدن عطر برنج هاشمی

دلایل کم شدن عطر برنج هاشمی در چند سال اخیر برنج هاشمی برنجی مرغوب و بسیار پرطرفدار است که برای مراسم های رسمی و در رستوران های لاکچری مورد استفاده قرار می گیرد و تولید آن به دلیل نیاز آبی فراوان تنها در شمال کشور و استان هایی مانند مازندران و گیلان و به مقدار کمتر در استان گلستان صورت می گیرد اما به دلایل مختلف این دانه معطر در سال های اخیر کم شده است که برخی از این دلایل عبارتند از :

  • تولید در هکتار این دانه نسبت به برنج های پر محصول کم است به همین دلیل تمایل به کاشت آن با کاهش مواجه شده است و عرضه آن کاهش یافته است.
  • این محصول به دلیل کیفیت بالا به کشورهای همسایه صادر می شود و افزایش نرخ ارز باعث شده است تا صادرات آن بسیار به صرفه تر از عرضه در داخل باشد که باعث ایجاد کمبود در داخل شده است.
  • این محصول نیاز آبی فراوانی دارد و این مساله در کاهش سطح زیر کشت به دلیل کاهش بارندگی در سال های اخیر موثر بوده است.
  • تقاضا برای این دانه بیشتر از میزان عرضه است و به همین دلیل این برنج هم کم شده است و هم این که قیمت آن افزایش یافته است.

راهنمای خرید برنج هاشمی عطری

راهنمای خرید برنج هاشمی عطری خرید برنج هاشمی عطری تنها خرید یک برنج عادی با قیمت ارزان همانند نمونه های هندی نیست بلکه به دلیل قیمت بالای این محصول باید در خرید آن به نکات زیادی توجه شود تا بهترین این برنج را بتوان تهیه نمود و از خرید برنج های غیر هاشمی به جای این دانه خوراکی خودداری کرد.

این محصول بسیار معطر است که تنها با بوییدن دانه خام آن نیز می توان این بو را تشخیص داد همچنین این بو از ماندگاری بالایی برخوردار است که می توان مقدار کمی از این برنج را تهیه و پس از بررسی کیفیت آن نسبت به سفارش عمده اقدام نمود و این یکی از بهترین روش های خرید است.

این دانه دارای رنگ سفید مایل به کرم است و نوک برنج دارای رنگ سفید است همچنین پس از پخت تا مدت زیادی طعم و عطر خوب خود را حفظ می کند علاوه بر این باید دقت نمود تا برنج های نیم دانه و شکسته در این دانه حداقل مقدار باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما