مرکز پخش برنج شیرودی 10 کیلویی

مرکز پخش برنج شیرودی 10 کیلویی اقدام به توزیع گسترده این محصول به صورت عمده در سراسر کشور نموده است. شما می توانید برای خرید این محصول از طریق همین سایت اقدام نمایید. قیمت این محصول نیز با توجه نوع بسته بندی و حجم آن متفاوت است.

مرکز پخش برنج شیرودی 10 کیلویی

برنج منبع مهم تأمین ویتامین

برنج منبع مهم تأمین ویتامین برنج شیرودی یکی از انواع برنج اصلاح شده می باشد که در استان مازندران کشت می شود. برنج شیرودی یک منبع مهم تامین بسیاری از ویتامین ها مانند ویتامین ب می باشد. این برنج به احترام یکی از شهدای این استان به این نام مشهور شده است. برداشت برنج شیرودی نیز مانند سایر انواع برنج بوده و تفاوت چندانی با آنها ندارد.

با این حال می توان گفت پس از کشت این برنج معمولا یا آن را به وسیله دست درو می کنند و یا با استفاده از دستگاه های مکانیزه اقدام به برداشت آن می کنند. برنج شیرودی کشت دوم نیز وجود دارد که قیمت آن پایین تر است. به صورت کلی این برنج را به نام های دیگر نیز می شناسند که در این جا به صورت مختصر به آنها اشاره می شود.

  • برنج شیرودی دانه بلند
  • برنج مجلسی
  • برنج طارم
  • درباری برنج
  • سلطانی

لازم به ذکر است که این برنج داریا فواید زیادی بوده که در این جا به آنها پرداخته می شود.

  • مقاومت بالا در برابر بیماری ها و آفات؛ به سبب اصلاح نژادی که روی آن صورت گرفته در برابر بیماری های زیادی مقاوم شده است.
  • پرمحصول بودن؛ این محصول را می توان به صورت میانگین در هر هکتار تا هشت تن نیز برداشت نمود.
  • قیمت پایین؛ قیمت این محصول نیز نسبت به سایر انواع برنج ایرانی بسیار پایین تر است.
  • ماندگاری بالا؛ دارای ماندگاری بالایی بوده و همین امر نیز آن را به یک برنج با کیفیت تبدیل کرده است.
  • ظاهری خوب و مجلسی؛ دانه های آن کشیده و بلند بوده که همین امر سبب شده تا از آن برای میهمانی ها استفاده کنند.

لازم به ذکر است که این برنج دارای طبع سرد بوده که بیشتر در مناطق کوهستانی و سردسیر شمالی مانند مازندران آن را کشت می کنند. البته این محصول را می توان در برخی از نواحی جنوبی مانند استان چهارمحال بختیاری نیز کشت نمود.

فروشندگان مستقیم برنج شیرودی 10 کیلویی

فروشندگان مستقیم برنج شیرودی 10 کیلویی

فروشندگان مستقیم برنج شیرودی ده کیلویی اقدام به فروش گسترده این محصول در سراسر کشور نموده است. این برنج دارای کیفیت مناسب و قیمت مقرون به صرفه ای است.

روش و فرایند برداشت برنج شیرودی نیز همانند سایر انواع برنج بوده و تفاوتی با سایر برنج ها ندارد. البته نوع کشت آنها ممکن است کمی متفاوت باشد. چرا که این نوع از برنج را به صورت نشاکاری ممکن است انجام ندهند.

با این وجود پس از به عمل آمدن برنج یا آن را به وسیله تراکتور و یا با دست چیده و شلتوک آن با خرمن کوب جدا نموده و آن را تبدیل به برنج می کنند. این برنج با توجه به این که اصلاح نژادی شده است، دارای دانه های بزرگتری نسبت به سایر انواع برنج بوده و به همین سبب نیز از آن برای بسیاری از مجالس مانند، عروسی و عزاداری استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما