مرکز پخش برنج درجه یک زرین کشت

برنج یکی از مهم ترین غلات است که نیمی از مردم جهان برنج را به عنوان مهم ترین غذای اصلی خود می دانند برنج دارای هزاران نوع مختلف است این گیاه دارای انواع یک ساله و چند ساله است. برنج یک ساله در شرایط آب و هوایی مساعد رشد می کندو گاهی قابلیت این را دارد که از یک تا چند بار بعد از برداشت دوباره محصول تولید کند برن های وحشی یک ساله معمولا در نقاط مرتفع یا باتلاق های کم عمق رشد می کنند این نوع برنج نسبت به کم آبی مقاوم تر است. برنج های وحشی چند ساله معمولا در نقاط پست و باتلاق های دائمی رشد می کنند. برنج به دو صورت مستقیم و روش نشاء کشت می شود در روش مستقیم بذر گیاه را مستقیم درون خاک آماده می کارند و در روش نشاء بذر خیس شده گیاه را در زمین مخصوصی به نام خزانه می کارند و بوته ی به دست آمده از آن را در زمین اصلی می کارند. برنج درجه یک زرین کشت یکی از بهترین برنج های نوع ایرانی است.

مرکز پخش برنج درجه یک زرین کشت

برنج سرشار از ویتامین سی است

برنج سرشار از ویتامین سی است یکی از بهترین انواع برنج برنج ایرانی است که در سواحل شمال و جنوب این کشور کشت می شود برنج شمال از مرغوبیت بالایی برخوردار است و جزو بهترین برنج ها می باشد.

برای کشت برنج شرایط مساعدی لازم است که عبارت اند از دما که میانگین دمای مورد نیاز آن دمای میان بیست تا سی و هفت درجه سانتی گراد است دمای پایین در ابتدای کشت باعث دیر رسیدن دانه ها و دمای زیاد در ابتدای کشت باعث کاهش باروری و وزن دانه های برنج می شود.

یکی دیگر از شرایط لازم برای کشت برنج نور است که در اوایل کشت کم اهمیت تر است و به ویژه در زمان تشکیل خوشه نیاز گیاه به نور بیش تر می شود.

یکی از مهم ترین شرایط برای کشت گیاه برنج رطوبت است که باید بین هفتاد تا هشتاد درصد باشد البته وزش باد و بارش باران و تگرگ در زمان گلدهی گیاه زیان آور است و هم چنین بارش باران در زمان بارش باعث دیر خشک شدن محصول می شود.

برنج گیاهی است که بیش تر از همه گیاهان به آب نیاز دارد اگر دمای آب آن کم تر از نوزده درجه باشد زمان رسیدن آن به تاخیر می افتد و اگر بیش تر از سی درجه ساتی گراد باشد به دلیل کمبود اکسیژن باز دهی آن کم می شود.

برنج در هر نوع خاکی چه فقیر و چه غنی رشد می کند فقط با این شرط که آب مورد نیاز گیاه تامین شود.

پارامتر تأثیرگذار بر قیمت برنج درجه یک زرین کشت

پارامتر تأثیرگذار بر قیمت برنج درجه یک زرین کشت برنج ایرانی در استان های زیادی کشت می شود ولی برنج ایرانی درجه یک در استان های گیلان و مازندران تولید می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما