مرکز عرضه برنج ایرانی مازندران

برنج یکی از مهم ترین از غلات غذایی جهان است . بیشتر مردم برنج را جزو یک غذای اصلی می دانند هم اکنون ده ها هزر نوع برنج در جهان وجود دارد که یکی از بهترین نوع برنج ها برنج ایرانی مازندران است که در شالیزار های استان مازندران کشت می شود.

در شهرستان های فریدونکنار، بابلسر، محمود آباد، نور و جویبار بهترین برنج ها مانند طارم محلی یا طارم سنگی هاشمی و بی نام کشت می شود استان مازندران و گیلان برنج های بسیار خوب و مرغوب دارد برنج هاشمی یکی از برنج های ایرانی در استان مازندران است یکی گران ترین و با کیفیت ترین برنج ها است.

مرکز عرضه برنج ایرانی مازندران

آنچه درباره برنج لاشه باید بدانید

آنچه درباره برنج لاشه باید بدانید برنج هاشمی یکی از بهترین برنج ایرانی مجلسی است که عطر و بوی خوبی دارد برنج هاشمی در هر زمین و شالیزاری کشت نمی شود شالیزاری که در آن برنج هاشمی کاشته می شود حتما باید از مواد مغذی بالایی بر خوردار باشد یکی دیگر از برنج های ایرانی در استان مازندران برنج صدری است که آن هم به سه قسمت تقسیم می شود، برنج های صدری دم سیاه، برنج های صدری دم قرمز، و برنج های صدری دم زرد که بهترین نوع این برنج ها برنج صدری دم سیاه است.

یکی دیگر از برنج های ایرانی مازندران طارم می باشد که جزو خوش مزه ترین برنج های ایرانی مازندران است طارم هم مثل برنج صدری قدی بلند واستخوانی دارد که عطر و بوی خوبی هم دارد این برنج هم در استان مازندران و گیلان کشت می شود.

یکی دیگر از برنج های ایرانی مازندران برنج علی کاظمی است که طرفدار زیادی دارد برنج علی کاظمی هم مثل برنج هاشمی توسط کشاورزی به نام علی کاظمی کشف شده است که حدود چند سالی است که وارد بازار شده است برنج کاظمی شباهتی به برنج هاشمی و صدری ندارد یعنی اینکه ظاهر این برنج مثل برنج هاشمی و صدری کشیده نیست و کرم رنگ می با شد.

مراکز صادرات انواع برنج ایرانی مازندران

مراکز صادرات انواع برنج ایرانی مازندران یکی دیگر از برنج ایرانی مازندران برنج شیرودی است که در استان مازندران کشت می شود برنج شیرودی کمی به برنج هاشمی شباهت دارد ولی مثل برنج هاشمی عطر و طعمی ندارد.

یکی دیگر از برنج های ایرانی مازندران برنج فجر است که در شمال کشور کشت می شود که رنگ این برنج سفید کدر است که نسبت به برنج های پر محصول عطر دارد برنج ایرانی شمال یکی از بهترین برنج های کشور است.

نوعی دیگر از برنج های ایرانی مازندران که محصول زیادی می دهد برنج خزر است این برنج شباهت زیادی به برنج صدری دارد و قیمت آن هم خیلی پایین است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.