قیمت انواع برنج شیرودی دانه بلند

برنج از جمله محصولاتی است که از زمانهای دور در ایران کشت می شده است .یکی از غذاهای اصلی مردم ایران برنج به شمار می‌رود، که هم به صورت مجلسی تهیه می‌شود و هم به عنوان قوت غالب بیشتر خانواده های ایرانی به کار برده می شود .برنج شیرودی دانه بلند نوعی از برنج های است که در شمال ایران به فراوانی کاشت می شود .این نوع برنج بسیار شبیه به برنج طارم است و برای کسانی که در این زمینه تخصصی ندارند، قابل تفکیک نیست.

قیمت انواع برنج شیرودی دانه بلند

با خواص برنج آشنا شوید

با خواص برنج آشنا شوید

برنج شیرودی ممتاز دارای مشخصه های خاصی است. رنگ دانه اینگونه برنج ها سفید است، البته کمی کدر مانند است .طول دانه ها معمولاً ۷ میلیمتر هستند .عطر و بوی نسبتا متوسط دارند و خرده برنج در آنها دیده نمی‌شود و معمولاً به صورت یک دست به بازار ارائه می‌شود .طبع برنج شیرودی سرد است. به دلیل تراریخته بودن این گونه برنج ها در مقابل آفت مقاوم هستند. به خاطر از کیفیتی که دارند ،نسبت به برنج طارم و برنج هاشمی دارای قیمت کمتری هستند. اما همچنان جزو با کیفیت ترین برنج ها به شمار می رود.

ماندگاری این گونه برنج بسیار بالا است و در حقیقت از ترکیب برنج دیلمانی و خزر تهیه و تولید شده است. معمولاً این گونه برنج ها را هر چقدر بیشتر بگذارید از زمان برداشت آنها بگذرد، کیفیت آنها بیشتر و بهتر می شود .اینگونه برنج ها را معمولاً رستوران ها بیرون بر ها و مکان هایی که به پخت برنج به صورت انبوه اقدام می‌کنند ،خریداری می‌کنند .

خواص برنج بسیار زیاد است.برنج با داشتن آنتی اکسیدان های فعال باعث می‌شود تا دچار سرطان نشویم .همچنین به دلیل داشتن فیبر فراوان و باعث می‌شود تا عمل گوارش به راحتی انجام گیرد. اگر آن را به صورت کامل بپزید نفخ شکم را میگیرد. برای کنترل فشار خون موثر است. دارای مواد معدنی بسیاری مانند آهن ،کلسیم ،پروتئین، منیزیم ،پتاسیم و غیره است.

سفارش انواع برنج شیرودی دانه بلند

سفارش انواع برنج شیرودی دانه بلند

برای تهیه برنج شیرودی خوش عطر کافی است که از طریق سایت های معتبر به خرید این گونه برنج ها اقدام کنید. همچنین اگر این توان را دارید که به قسمت‌های شمالی کشور مسافرت کنید، می توانید اینگونه برنج ها را تهیه کنید و از شالیزارها به صورت تازه خریداری کنید .

برنج شیرودی مختص خطه شمال کشور و بخصوص استان مازندران است . برای تهیه این گونه برنج ها می توانید به صورت حضوری اقدام کنید. البته از طریق سایت ها نیز می توانید اقدام کنید و محصول مورد نظر خود را درب خانه تحویل بگیرید .به دلیل داشتن قیمت مناسب این گونه برنج ها خواهان زیادی دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما