فروش ارزان برنج کشت دوم

برنج کشت دوم، برنجي است كه بعد از كشت اول در زمين هاي كشاورزي كاشته مي شود و در واقع محصول دوم برداشت شده از زمين است. برنج كشت دوم را مي توانيد با قيمتي ارزان و مقرون به صرفه تهيه كنيد.

فروش ارزان برنج کشت دوم

معرفی مشخصات برنج کشت دوم

معرفی مشخصات برنج کشت دوم

شایدجالب باشد بدانید که برنج دو مرتبه در سال کاشت و برداشت می شود.مدت زمان مطالعه به طور معمول در همه ی استان های تولید کننده برنج در ایران، کاشت برنج را از اوایل فروردین ماه آغاز می شود. در اوایل و یا اواخر مرداد ماه آن را برداشت می کنند. برنجی که در این زمان کاشت و برداشت شود را برنج کشت اول می گویند.

برنج ها به دو صورت كشت اول و كشت دوم در بازار وجود دارد.برنج کشت دوم یا به اصطلاح دوباره کشت به برنج هایی گفته میشود که کاشت آن ها بعد از برداشت کشت اول بوده و بهره برداری از آن در فصل پاییز و ماه آبان میباشد.

از مزاياي برنج كشت دوم ميتوان به پخت و عطر بهتر ان اشاره كرد، چون زمان رشد برنج کشت دوم از اواخر تابستان تا پاییز است، آفتاب متفاوت و باران پاییزی طعم برنج کشت دوم را بهتر می کند.

بازدهی بالا کشت کشاورزان برای حفظ محصول در برابر سرمای پاییزی از انواع بذر مقاوم و زود بازده مثل طارم و هاشمی استفاده می کنند. محصول با کیفیت تر برنج کشت دوم دانه های شکسته کمتری دارد و سود مالی بیشتری به کشاورز می رساند. کشاورزان مازندرانی برای مصرف روزانه خانواده های خود بیشتر از برنج کشت دوم استفاده می کنند. استفاده از سم کمتر در پرورش برنج کشت دوم از سم زدایی کمتری استفاده می شود. به دلیل آنکه در کشت اول زمین به اندازه کافی سم پاشی شده و به حشرات و آفات مقاوم است. همچنین به دلیل سردی هوا سم پاشی کمتر از برنج کشت اول صورت می گیرد.

مراحل نگهداری کشت دوم همانند برنج کشت اول است فقط با این تفاوت که در زمان تهیه و آماده سازی خزانه نیاز به داشتن بذر نیست زیرا در آن زمان آفتاب مناسب تابستان برای رشد و نمو بذر ها وجود دارد و همچنين براي كشت دوم وجود آب فروان ضروري است.

فروشنده انواع برنج کشت دوم

فروشنده انواع برنج کشت دوم فروش برنج كشت دوم راحت تر است زيرا اين برنج شكسته نيست و از سموم كمتري در توليد ان استفاده شده و سلامت مردم را به خطر نمي اندازد. برنج كشت دوم در مغازه ها و فروشگاه ها وجود دارد. فروشنده برنج كشت دوم با توجه به نياز افراد ان ها را در وزن هاي مختلف بسته بندي كرده يا به صورت فله مي فروشند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.