عرضه برنج طارم محلی حاج حسین

به طور کلی برنج یکی از مهمترین غلات است که در بین خانواده های ایرانی جایگاه ویژه ای دارد.و می توان گفت که تقریبا هر روز یا یک روز در میان و یا حد اکثر هفته ای دوبار در هر خانه ایرانی تهیه و پخت می گردد.برنج طارم یکی از بهترین نوع برنج محسوب می شود که در شمال کشور تولید می شود.برنج طارم نیز انواع مختلفی دارد .برنج طارم محلی حاج حسین،برنج مرغوب و خوش عطر و خوش پخت می باشد.

عرضه برنج طارم محلی حاج حسین

برنج سبب تقویت پوست می شود

برنج سبب تقویت پوست می شود همانطور که در بالا اشاره شد برنج طارم انواع مختلفی دارد که مهمترین آنها برنج طارم هاشمی ،برنج طارم صدری،برنج طارم دم سیاه،برنج طارم و سنگی و …. .

برنج طارم برای اولین بار در طارم زنجان کشت شد و به تدریج کشت آن در استانهای شمالی کشور رواج یافت.

برنج طارم تازه در مقایسه با برنج کهنه یک یا چند ساله با توجه به در صد بالای رطوبت آن،در هنگام پخت از ری کمتری برخوردار است ولی عطر و طعم آن بسیار چشمگیرتر از برنج مانده است.

“ری کردن” به حجیم شدن و قد کشیدن برنج در هنگام پخت گفته می شود که در مقایسه با انواع برنج های دیگر، برنج طارم ،مجلسی تر و خوش پخت تر و معطر تر می باشد.

برنج خواص فراوانی دارد که در این جا به برخی از این خواص اشاره می کنیم:

  • حاوی انواع ویتامین ها و مواد معدنی می باشد.
  • دارای کربوهیدرات و نشاسته می باشد که یک منبع عالی جهت سوخت و ساز است.
  • باعث تقویت سیستم ایمنی و گوارشی می باشد.
  • برنج سبب تقویت پوست و مو می شود.
  • باعث تنظیم قند خون شده و فاقد کلسترول می باشد.

برنج به طور کلی به دو صورت پخته می شود .کته ای و آبکش

روش کته ای پخت برنج، روش خیلی مناسب تری است نسبت به روش آبکش.چرا که در این روش کلیه ویتامین ها و مواد مغذی آن حفظ می شود.

روش کته به این صورت است که برنج را کامل شسته و پس از آن به اندازه یک بند انگشت با آن آب اضافه کرده با کمی نمک،پس از حدود 1 ساعت آنرا روی حرارت گذاشته با کمی روغن،اجازه می دهیم آب آن کامل بخار شود.پس از آن شعله اجاق را کم کرده و در آن را می گذاریم تا دم بکشد.حدود 45 دقیقه برای دم کشیدن آن لازم است.

صادرات انواع برنج طارم محلی حاج حسین

صادرات انواع برنج طارم محلی حاج حسین لازم به ذکر است که برنج طارم شمال با توجه به طعم و عطر و پخت عالی آن علاوه بر تامین برنج داخل کشورمان،از دیگر کشور ها هم متقاضیان فراوانی دارد.به همین دلیل سایت های معتبر و تاجران فعالی در این زمینه فعالیت دارند و حتی در زمینه صادرات انواع برنج طارم محلی حاج حسین و برنج طارم گل کنار نیز بطور چشمگیری فعالیت می کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما