صادرکنندگان برنج طارم محلی درجه یک

صادر کنندگان برنج طارم محلی درجه یک این محصول را از شرکت های تولیدی به صورت عمده ای خریداری کرده و به کشورهای دیگر صادر می کنند. بازار خرید و فروش برنج طارم چند سالی است که بسیار رونق پیدا کرده است. امروزه برنج طارم محلی درجه یک در بازار به فروش می رسد و بازار خرید و فروش برنج طارم عمده نسبت به سایر محصولات در داخل و بخش صادرات از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

صادرکنندگان برنج طارم محلی درجه یک

کاهش کلسترول با برنج

کاهش کلسترول با برنج تاثیر برنج طارم دم سیاه بر چربی خون متفاوت بوده است و طی دوره آزمایش مصرف برنج باعث کاهش کلسترول LDL شد در حالی که هیچ تاثیر معنی داری بر روی HDL خون مشاهده نگردید. همچنین تاثیر برنج بر چربی خون تری گلیسرید نیز مشاهده نگردید. یعنی این دانه غلات مقدار تری گلیسرید خون را کاهش یا افزایش نمی دهد. تاثیر برنج بر چربی خون TC نیز خنثی بود و تغییری در این نوع کلسترول در اثر مصرف برنج مشاهده نگردید.

در کشورهای شرق آسیا بیشتر برنج را به صورت کته تهیه می کنند و تقریبا از هیچ گونه روغنی برای پخت آن استفاده نمی کنند. از این رو با وجود آنکه در اکثر مواقع برنج می خورند به بیماری هایی مثل چربی خون کمتر مبتلا می شوند. این در حالی است که آمار چربی خون در کشور ما هر روز بالاتر می رود. علت آن واضح است و به نوع پخت برنج بر می گردد و نه دانه های برنج.

در واقع تاثیر برنج بر چربی خون تقریبا صفر است، اما این موضوع در مورد دانه های برنج صدق می کند. اگر چنان چه برای پخت برنج از روغن و نمک فراوان استفاده شود بی شک این تاثیر دیگر نه تنها صفر نیست بلکه می تواند منفی نیز باشد. بنابراین اگر می خواهید با خیالی آسوده برنج مصرف کنید در روش پخت آن نیز دقت کرده و با حداقل روغن پخت کنید تا باعث افزایش چربی خون نشوید.

المان های تأثیرگذار بر قیمت برنج طارم محلی درجه یک

المان های تأثیرگذار بر قیمت برنج طارم محلی درجه یک مواردی مانند عرضه و تقاضا، نوع و رقم برنج، منطقه کشت محصول، بوجاری یا بوجار نشده بودن برنج و قاطی و یا یکدست بودن برنج بر روی قیمت برنج ایرانی تاثیرگذار هستند. در ادامه هر یک از این موارد به طور خلاصه بررسی شده‌اند.

یکی از مهمترین عواملی که در قیمت برنج ایرانی اثرگذار است بحث عرضه و تقاضا است. در مرداد و شهریور که فصل برداشت برنج است و عرضه برنج ایرانی زیاد می‌شود قیمت کاهش پیدا می‌کند و در ایامی مثل شب عید که تقاضا برای برنج افزایش پیدا می‌کند قیمت برنج زیاد می‌شود.

هرچند امسال کشاورزان با توجه به تجربه‌ای که از سال گذشته داشتند تصمیم گرفته‌اند که برنج طارم کشت دوم خود را در فصل برداشت نفروشند و همین باعث شده عرضه در فصل برداشت هم کاهش پیدا کند و برنج ایرانی در همین چند هفته در حدود ۲ هزار تومان به نسبت اول فصل برداشت گران شده است.

شاید بتوان گفت به جز عامل عرضه و تقاضا مهم‌ترین عامل مؤثر بر قیمت برنج نوع آن است. ارقام برنج ایرانی به ۲ دسته پرمحصول و کم‌محصول تقسیم می‌شوند که برنج‌های کم‌محصول کیفیت بالاتری دارند و به واسطه اینکه در هر هکتار مقدار کمتری از آن‌ها به دست می‌آید قیمت بالاتری در مقابل برنج‌های پرمحصول دارند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما