صادرکنندگان برنج طارم اعلا

برنج طارم اعلا ، مرغوب ترین برنج ایرانی است و اولین بار در شهر طارم استان زنجان کشت شد ، اما بندرت انواع مختلفی از آن در سایر شهرها بخصوص استان های شمالی ، هم کشت شد.

بهترین نوع برنج طارم هم برنج طارم فریدون کنار است ، این برنج طارم خوش عطر کاملا ارگانیک است و مواد شیمیایی افزودنی ندارد .

صادرکنندگان برنج طارم اعلا

آنچه باید درباره برنج بدانید

آنچه باید درباره برنج بدانید برنج خوراک غالب سفره های ایرانی است ، و انواع مختلفی از برنج داریم که شامل ؛

برنج های یک ساله در شرایط مساعد آب و هوایی قادرند رشد مجدد خود را پس از برداشت محصول اول ، ‎آغاز نمایند و محصول دوم و گاهی حتی تا چند سری ، محصول تولید کنند.

برنج های وحشی یک ساله در نقاط مرتفع یا باتلاق های غیر دائمی کم عمق رشد می‌کنند.

برنج های یک ساله کلا نسبت به کم آبی مقاوم‌ترند و برنج های وحشی چند ساله اغلب در مناطق پست و باتلاق های دائمی کشت می‌شوند.

برای کشت برنج هم روش های متفاوتی وجود دارد که به توضیح آن می پردازیم؛

روش مستقیم: بذر را مستقیما داخل خاک آماده می‌کارند.

روش نشاء: بذر خیس شده را داخل زمین مخصوصی به نام خزانه می‌کارند و سپس ، بوته یا نشای بدست آمده را به زمین اصلی مزرعه منتقل می‌نمایند.

علاوه بر روش کشت ، عوامل محیطی مثل آب ، خاک، دما، نور، رطوبت و اکسیژن نیز در کیفیت نهایی برنج تاثیر گذار است.

المان های تأثیرگذار بر قیمت برنج طارم اعلا

المان های تأثیرگذار بر قیمت برنج طارم اعلا عوامل زیادی بر قیمت برنج طارم ممتاز و اعلا اثر گذار هستند که از آن جمله می توان به عدم برابری میزان عرضه و تقاضا، وجود دلال و واسطه در بازار، کیفیت و مرغوبیت برنج ، نوع برنج ، عطر و بوی آن و فرهنگ جامعه، قاطی یا یکدست بودن برنج و … اشاره کرد.

به صورت کلی برنج های ایرانی به دو دسته کم محصول و پرمحصول تقسیم می شود، برنج های ایرانی کم محصول به دلیل اینکه کیفیت بالاتری دارند و میزان کمتری از آن تولید می شود، قیمت بیشتری نیز دارند

البته قابل بحث بحث است که، برنج دم سیاه از برنج هاشمی و برنج طارم ممتاز نیز گران تر و بلند قد تر است و در مقابل برنج ندا برنجی پرمحصول محصول از ارزان قیمت ترین برنج هاست و برنج فجر که برنجی کم محصول و نسبتا با کیفیت تر است، مقداری گران قیمت تر هم هست.

این نکته هم باید بیان شود که : فصل برداشت و منطقه کشت محصول نیز از عوامل بسیار مهم در قیمت برنج ایرانی می باشند. معمولا قیمت برنج ایرانی در مرداد و شهریور بلافاصله بعد از برداشت، به دلیل حجم بالای عرضه این محصول در بازار، مناسب تر از فصول دیگر می باشد اما با این حال قیمت برنج فریدون کنار و آستانه بعلت کیفیت خاک حاصلخیز منطقه شان از سایر شهرها بالاتر است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما