صادرکنندگان برنج شیرودی مازندران

مجموعه بازرگانی زرین کشت با سالها سابقه در زمینه خرید و فروش و صادرات انواع برنج ایرانی از سطح مزارع مازندران در صدد است برای رفاه حال مشتریان خود این بار برنج شیرودی مازندران را در بستر اینترنت و به صورت آنلاین در اختیار خریداران قرار دهد

صادرکنندگان برنج شیرودی مازندران

موارد موثر بر کیفیت برنج

موارد موثر بر کیفیت برنج برنج شیرودی حاصل دسترنج محققان و دانشمندان مهندسی ژنتیک کشور عزیزمان می باشد یعنی نوعی برنج ترا ریخته و دو رگه می باشد که از ترکیب برنج دیلمی و برنج طارم به وجود آمده است.

برنج طارم از جمله برنج های خوش عطر و طعم در شالیزارهای شمال می باشد و برنج دیلمی نیز از برنج های است به خوبی ری میکند و روش پخت آسانی دارد بنابراین محققان قرآن شدند با تغییرات ژنتیک و پیوند برنج طارم و دیلمی برنجی را تولید کنند به نام شیرودی که امروز سطح وسیعی از مزارع مازندران را به خود اختصاص داده است.

برنج شیرودی درجه یک عطرو طعم کمتری نسبت به طارم دارد و همین امر باعث شده قیمت کمتری نسبت به برنج ایرانی طارم هاشمی و…داشته باشد اما در هنگام پخت به خوبی ری میکند برنج شیرودی رنگ شیری دارد و بسیار شبیه به برنج های ایرانی محلی می باشد به همین دلیل بعضی کاسب کاران این برنج را با برنج های گران قیمت تر مخلوط می‌کنند تا سود بیشتری کنند.

این برنج به علت اصلاح ژنتیکی بودن مقاومت بسیار بالایی در برابر سرما و انواع آفت های برنج از خود نشان میدهد و نیاز به استفاده از آفت کش ندارد.

برنج شیرودی را در ابتدا در دو منطقه کشت کردند که یکی از این مناطق نزدیک تنکابن میزان بازدهی بسیار بالایی نسبت به نوع اول نشان داد که نزدیک محل زندگی شهید علی شیرودی بود به همین دلیل اسم این برنج را به یاد آن شهید بزرگوار نام‌گذاری کردند. برنج شیرودی ارگانیک بعد از پخت عطرو طعم بسیار دلپذیری دارد و نرم و سبک است و رطوبت برنج بعد از پخت کامل از بین نمی رود و خشک نمیشود.

بررسی بازار برنج شیرودی مازندران

بررسی بازار برنج شیرودی مازندران در بازار برنج برنج شیرودی به رنگ تیره و قد بلند و نیزه ای در اختیار کسبه و فروشندگان می باشد این برنج بسیار شبیه برنج های محلی ایرانی می باشد و تنها تفاوت اینها عطر و طعم کمتری نسبت به آنها دارد و همین امر باعث شده با مخلوط کردن این برنج با نوع گران قیمت تر به سود بالا برسند.

در بازار برنج تشخیص برنج شیرودی با برنج های محلی بسیار سخت است و حتی کشاورزان و افرادی که برنج می کارمند نیز گاها در تشخیص آن اشتباه می‌کنند و تنها هنگام پخت میتوان متوجه آن شد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.