شرکت بازرگانی برنج طارم فریدونکنار

برنج طارم فریدونکنار یکی ازبهترین برنج های ایران وحتی جهان است که درمنطقه مرکزی شمال فریدونکنار کاشت می شود. درشرکت های بازرگانی که در فریدونکنار وجود دارد با بهترین کیفیت صادر می شود.

شرکت بازرگانی برنج طارم فریدونکنار

برنج برای سلامتی معجزه می کند

برنج برای سلامتی معجزه می کند برنج طارم استخوانی، یکی از برنج های خانواده طارم است که به دلیل ظاهر استخوانی تر نسبت به دیگر انواع برنج طارم است. این نوع برنج عطری فوق العاده و طعمی بی نظیر دارد و همین خصوصیت باعث شده پرطرفدار وفروش مناسبی داشته باشد. خواص برنج قهوه ای برای سلامتی انسان بسیاراست، فراهم آوردن انرژی فوری و سریع، تنظیم و بهبود اجابت مزاج، تثبیت کردن سطح خون، کندتر کردن فرآیند پیری است. با این حال برنج می تواند منابع ضروری ویتامین B1 برای سلامت انسان را نیز فراهم آورد. مصرف برنج برای سلامتی انسان معجزه می کند زیرا حاوی چربی های مضر، کلسترول و سدیم نیست.

از سرطان پیشگیری می کند، از پوست مراقبت می کند، از بدن در برابر آلزایمر مراقبت می کند. به سلامت قلبی عروقی کمک می کند و اما مصرف بیش از اندازه ی برنج سفید ضرر هایی برای انسان به وجود می آورد شامل احساس التهاب در بدن، احساس سیری، افزایش قند خون، تاثیر مثبت بر باکتری های روده، باعث یبوست و افزایش بدن می شود.

بهترین صادرکنندگان برنج طارم فریدونکنار

بهترین صادرکنندگان برنج طارم فریدونکنار برنج طارم تازه را می توان از بهترین صادر کنندگان برنج طارم فریدونکنار تهیه کرد. برنج تازه به برنج هایی گفته می شود که در برداشت سال جدید زارعی بعد از مراحل طی شده در شالیکوبی برنج تازه را فراوری و در بسته بندی های گوناگون روانه بازار می کنند. دانه های برنج تازه در ابتدا دارای مقدار آب و رطوبت است و به مرور زمان باخشک شدن دانه و انبار کردن آن این آب و رطوبت از بین می رود. برنج طارم بسته به موقعیت مکانی و ویژگی های خاک آن منطقه انواع مختلفی دارد مانند: طارم عطری، طارم صدری، سنگ طارم و طارم هاشمی، طارم دم سیاه. برنج طارم بازده تولید کمتری نسبت به سایربرنج های ایرانی دارد یعنی از هر هکتار شالیزار آن حجم کمتری برنج برداشت می شود. بااین وجود نسبت به ارقام پر محصول برنج مثل شیرودی، ندا و… مرغوبیت، کیفیت و در نتیجه محبوبیت بیشتری دارد. تفکیک برنج قدیمی از تازه چند دانه از آن را زیر دندان بشکنید تاسفتی و سختی آن را بفهمید. نشانه دیگر برنج کهنه این است که تیره تر از ندع تازه است وهر چه تیره تر باشد کهنه تر است. در آخر این که دقت داشته باشد برای پخت این نوع برنج برای شستن آن برنج را زیاد چنگ نزنید زیرا ممکن است دانه های برنج بشکنند و موقع پخت شفته شوند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما