تولیدکنندگان برنج طارم محلی حاج حسین

برنج طارم محلی حاج حسین نوعی برنج کشت شده می باشد که عطر فوق العاده و پخته خوب آن باعث شده است که امروزه بازار پسندی فراوانی در بین انواع برنج محلی داشته باشد. در این نوع از برنج کربوهیدرات ها و پروتئین و آهن و … به مقدار فراوان موجود می باشد به همین دلیل ارزش غذایی آن بالا است.

تولید کنندگان برنج طارم محلی حاج حسین هر ساله تناژ بالایی از این محصول را به صورت کشت ارگانیک در کیفیت عالی تولید می کنند.

تولیدکنندگان برنج طارم محلی حاج حسین

بررسی خواص آنتی اکسیدانی انواع برنج

بررسی خواص آنتی اکسیدانی انواع برنج مصرف انواع برنج به دلیل داشتن خواص آنتی اکسیدانی برای حفظ سلامت بدن بسیار مفید می باشد در حقیقت آنتی اکسیدان های طبیعی که در محصول برنج موجود می‌باشند از بدن در برابر رادیکال های آزاد که بسیار خطرناک هستند به خوبی مراقبت می کنند.

آنتی اکسیدانهای موجود در برنج همچون ویتامین آ و ویتامینهای گروه ب و بسیاری دیگر از ویتامین ها در بدن موجب می‌شوند که سلول های سرطانی به محض تشکیل شدن از بین بروند. تشکیل رادیکال های آزاد در بدن که در اثر کمبود یا نبود آنتی اکسیدانها به وجود می آیند سبب می شود که سلول های سالم بدن به سلول‌های سرطانی تغییر شکل بدهند بنابراین برای جبران این آنتی اکسیدان ها در بدن برنج تغذیه ای بسیار مناسب و سرشار از آنتی اکسیدان می باشد لذا توصیه می‌شود که از آن به مقدار نیاز به صورت مداوم استفاده شود.

افزون بر مهار رادیکال های آزاد باید دانست که آنتی اکسیدان های برنج در پیشگیری از پیری زودرس هم نقش زیادی دارند همچنین مانع از ایجاد التهاب در بدن می شوند بنابراین با وجود نقش بسیار مهمی که این آنتی اکسیدان ها به سلامت و تندرستی بدن دارند واجب است که همیشه از منبع آنها مانند برنج استفاده شود.

روش های تهیه برنج طارم محلی حاج حسین

روش های تهیه  برنج طارم محلی حاج حسین برنج طارم مجلسی نوعی از بریم می‌باشد که افزون بر عطر و طعم عالی دارای پخت مناسبی هم باشد به گونه ای که ظاهر خوب و دانه دانه ای بدون چسبندگی داشته باشد. برنج طارم محلی حاج حسین را می توان به صورت دمپخت و پلو تهیه کرد که در هر دو حالت متوجه کیفیت خوب آن خواهیم شد.

برای تهیه برنج طارم بهتر است که قبل از پخت آن را به مدت ۱ تا ۲ ساعت درون آب خیس کنیم زیرا با این روش برنج قد کشیده و تختی عالی و نرم خواهد داشت. مدت زمان پخت برنج درون آب روی شعله باید به حدی باشد که برنج کاملا مغز پخت و نرم شود که بعد از این عمل آن را از صافی عبور می دهیم و دوباره درون قابلمه ریخته و آن را روی حرارت کم قرار می دهیم تا برنج دم بکشد. برنج طارم گل کنار نیز از کیفیت خوبی برخوردار بوده و در دسته برنج های محلی پر استفاده قرار دارد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما