تولیدکننده انواع برنج کشت دوم

برنج از گذشته تا به امروز در میان ایرانیان و خانواده ای ایرانی از جایگاه ویژه ای برخوردار بوده است به طوری که در برخی منازل هفته ای دو یا چند بار طبخ و مصرف می شود. کشاورزان و شالیکاران ممکن است با توجه به وضعیت آب و هوایی منطقه دو بار در سال اقدام به کشت برنج نمایند. که به برنجی که دور دوم کشت می شود، برنج کشت دوم می گویند. این نوع برنج بسیار خوش عطر و طعم می باشد و طرفداران فراوانی دارد که همین امر باعث شده که بسیاری از شالیکاران مناطق شمالی کشور به تولید کننده انواع برنج کشت دوم تبدیل گردند.

تولیدکننده انواع برنج کشت دوم

برنج حاوی آنتی اکسیدان است

برنج حاوی آنتی اکسیدان است برنج به عنوان یکی از غلات بسیار پر اهمیت، دارای انواع مختلف است از جمله، برنج طارم ، برنج صدری، برنج هاشمی و….. همچنین برنج حاوی آنتی اکسیدان است و دارای مواد معدنی، انواع ویتامین ها، نشاسته، آهن، کلسیم، فسفر، منیزیم و … می باشد.در اینجا به برخی خواص برنج اشاره می کنیم:

  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • تولید کالری و انرژی لازم برای بدن
  • تقویت دستگاه گوارش و رفع سوء هاضمه
  • تقویت استخوان ها و پوست و مو
  • ضد سرطان
  • تقویت قلب و عروق

لازم به ذکر است که برنج به دو روش کته و آبکش طبخ می شود که کارشناسان تغذیه بر روش طبخ به صورت کته تاکید می کنند چرا که مانع از دست رفتن مواد مغذی و ویتامین های آن می شود. ولی برای مراسم و میهمانی ها و مجالس ناچار به طبخ برنج به صورت آبکش هستیم چرا که به روش کته نمی توان برنج مجلسی و یا برنج تشریفاتی و با کیفیتی را ارائه دهیم.

تفاوت روش آبکش و کته در این است که در روش آبکش حدود دوسه برابر مقدار برنج، آب می جوشانیم و پس از پختن برنج، آن را روی صافی ریخته تا آب آن دور ریخته شودو سپس دم می کنیم. ولی در روش کته، مقدار آب لازم برای پخت، هم اندازه برنج یا کمی بیشتر از آن به آب نیاز است و پس از پختن برنج و تبخیر آب، آن را دم می کنیم.

به طور کلی برای طبخ برنج باکیفیت لازم است برنج را چند ساعت قبل از پخت، شسته و با آب ولرم و کمی نمک بخیسانیم. البته گفته می شود برای دفع سموم احتمالی در برنج بهتر است که از شب قبل خیسانده شود.

بررسی قیمت برنج کشت دوم

بررسی قیمت برنج کشت دوم همانطور که در بالا گفته شد، برنج کشت دوم از کیفیت و عطر و طعم بالایی یر خوردار است. و بسیاری از افراد با یک بار تهیه آن، مشتری دائمی این نوع برنج می شوند. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت های معتبر یا مراکز فروشگاهی معروف با بررسی قیمت برنج کشت دوم نسبت به انواع برنج های دیگر به خرید و تهیه آن اقدام نمایید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما