توزیع کنندگان برنج طارم محلی درجه یک

برنج از دیرباز در کشور ما و در میان مردم ایران جایگاه ویژه ای داشته است. به طوری که امروزه در هر خانه ای هفته ای حداقل سه الی چهار بار برنج طبخ میشود. برنج انواع مختلف دارد. یکی از بهترین انواع برنج، برنج طارم محلی درجه یک می باشد. شما عزیزان می توانید با مراجعه به سایت های معتبر و یا مراکزی که به عنوان توزیع کنندگان برنج طارم محلی درجه یک هستند، اقدام به تهیه و خرید آن نمایید.توزیع کنندگان برنج طارم محلی درجه یک

درباره برنج شمال بیشتر بدانید

درباره برنج شمال بیشتر بدانید برنج ایرانی یکی از برنج های با کیفیت و مرغوب در سطح دنیاست. بیشتر برنج کشورمان در مناطق شمالی کشت می شود. هر چند در استان های جنوبی مانند فارس و خوزستان نیز کشت می شود. برنج انواع مختلف دارد از جمله برنج هاشمی برنج صدری،برنج طارم دم سیاه،برنج دودی ،برنج سبوس دار و….

برنج دارای مواد معدنی ،انواع ویتامین ها ،فیبر, آهن، کلسیم، روی ،فسفر ،منیزیم و غیره می باشد .برنج دارای خواص فراوانی است که در اینجا به برخی از آنها اشاره می کنیم:

  • تقویت سیستم ایمنی بدن
  • تقویت دستگاه گوارش
  • تقویت پوست و مو
  • تقویت قلب و عروق
  • رفع کم خونی
  • تقویت دستگاه تنفسی
  • تنظیم فشار خون و قند خون
  • تقویت استخوان ها

برنج به دو روش طبخ می گردد :1_روش آبکش ۲_روش کته ای. کارشناسان تغذیه توصیه به طبخ برنج به صورت کته را دارند، چراکه در این روش اکثر مواد مواد مغذی و ویتامین های برنج حفظ می گردد. ولی در روش آبکش این مواد از دست می روند .البته درست است که در روش آبکش برنج با کیفیتی از لحاظ ظاهری بهتری تهیه می شود ولی باید بدانیم که خواص آن از دست میرود.

دستور پخت برنج به روش کته :ابتدا برنج را شسته و در آب و نمک می خیسانیم، سپس به همان اندازه برنج، آب را در قابلمه ریخته،پس از جوش آمدن، برنج را در آن می ریزیم با کمی روغن و نمک، پس از آن که آب آن تبخیر شد شعله آن را کم کرده و درب قابلمه را میگذاریم بدین ترتیب کته ما پس از حدود ۴۰ دقیقه آماده می‌شود.

با برنج می توان غذاهای مختلفی پخت . غذاهایی مانند لوبیا پلو ،باقالی پلو، سبزی پلو، عدس پلو ، کلم پلو ،استانبولی، ته چین مرغ و گوشت، فرنی ،شیر برنج، انواع سوپ ها و آش ها ،انواع کیکها و شیرینی ها و… .

فروش انواع برنج طارم محلی درجه یک

فروش انواع برنج طارم محلی درجه یک برنج طارم به دو صورت کشت اول و کشت دوم برداشت می شود که برنج طارم کشت دوم برنجی بسیار با کیفیت و مرغوب می باشد و دارای عطر و طعم فوق العاده ای می باشد .برخی از افراد و تاجران به فروش انواع برنج طارم محلی درجه یک کشت دوم روی آورده‌اند و از این طریق توانسته‌اند سود خوبی را نصیب خود نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما