برترین فروشنده برنج کشت دوم

از دیرباز، انواع برنج و مخصوصا برنج مجلسی یکی از زینت بخش های سفره ایرانیان در هر کجای دنیا بوده و هست. تمایل ایرانیان به مصرف این غذای خوش خوراک و تنوع طبخ غذاهای مختلف با آن باعث شده افراد، انواع گوناگونی از برنج را که باب میل شان است تهیه و استفاده کنند. در این میان، برنج کشت دوم از اهمیت خاصی برخوردار است که مفصل به آن خواهیم پرداخت.

برترین فروشنده برنج کشت دوم

نکاتی جالب درباره انواع برنج

نکاتی جالب درباره انواع برنج ایران، در کنار هند، پاکستان، اروگوئه و تایلند جزء یکی از کشورهایی است که برنج در اکثر استان های آن به عمل می آید. از گیلان و مازندران و گرگان که خواستگاه اصلی کشت برنج است گرفته تا استان های مرکزی و جنوبی از جمله استان خوزستان، اراک، اصفهان، فارس و… . با این وجود 70 درصد از کل برنج ایران در شهرهای شمالی کشت می شوند.

جالب است بدانیم که نوع برنج هم طبق شهر تولید کننده متفاوت است و از تنوع در ظاهر، رنگ و بوی مختلفی برخوردارند. از برنج های دانه بلند، متوسط و دانه کوتاه گرفته تا برنج های شمشیری، صدفی، کوتاه تپل و غیره.برنج عنبربو، لنجان، چمپا در استانهای جنوبی و مرکزی و برنج هایی چون طارم، صدری، دم سیاه، هاشمی، در استانهای شمالی کشت می شوند. نکته قابل توجه این است که حتی در خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، زنجان و کرمانشاه هم کشت برنج صورت می گیرد و اسامی ای همچون علی کاظمی، گرده، ازمیغان و نعمت به چشم می خورد.

اگر خواهان پخت برنج مجلسی و برنج تشریفاتی هستید، می توانید از محصولات شمال استفاده کنید چرا که از نظر ظاهر، شکل، رنگ و عطرشان جزء تراز اول ها در ایران هستند. محبوب ترین نام ها در بین مردم عبارتند از:

• برنج هاشمی که هم در گیلان و هم در مازندران به عمل می آید.

• دم سیاه صدری که اکثرا در گیلان کشت می شود.

• طارم در اکثر شهرهای شمال کشور تولید می شود.

• علی کاظمی

• شیرودی

در استان گلستان به علت آب و هوای تقریبا سرد و کوهستانی اش، برنج هایی با عطر و طعم خوبی کشت می شوند از جمله فجر و ندا. در این استان از روش خشکه کاری استفاده می شود چرا که آب کمتری مصرف می شود.

علاوه بر آن ها، برنج عنبربوی استان خوزستان و مشخصا شهرهای شوشتر، خرمشهر و دزفول، برنج چمپای اصفهان، تولید شده در زرین شهر و لنجان و برنج قصر دشتی استان فارس هم در دسترس مصرف کنندگان قرار دارد.

بهترین تولیدکنندگان برنج کشت دوم

بهترین تولیدکنندگان برنج کشت دوم کشت اول برنج معمولا در فروردین شروع شده و در تیر برداشت می شود. زمان کشت دوم برنج هم از بعد از کشت اول بوده تا آبان ماه که برداشت صورت می گیرد. قطعا تفاوتهایی بین محصول این دو نوع کشت جود دارد.

برنج کشت دوم ابتدا در دو شهر مازندران یعنی بابلسر و فریدونکنار برداشت شد و به علت نیاز به شرایط خاص دمایی و آب و هوایی، فقط در استان مازندران برنج کشت دوم قابل کاشت و برداشت است. پس باید بگوییم بهترین تولیدکنندگان برنج کشت دوم که در شرایطی خاص به عمل می آیند و با کیفیت تر از سایرین است، در استان مازندان قرار دارند.

اگر می خواهید در جشن ها برای مهمان هایتان بهترین ها را فراهم کنید، استفاده از برنج مجلسی که دارای ظاهر و کیفیت قابل قبولی ست، جزء ملزومات است. برنج تشریفاتی که در مهمانی های رسمی استفاده می شود، نشان دهنده ارزش و اعتباری ست که میزبان برای مهمان ها قایل است. این برنج ها را از بهترین تولید کنندگان برنج کشت دوم خریداری کنید چرا که علاوه بر ظاهر مناسب، از عطر و طعم بسیار مناسب و دل انگیزی برخوردار هستند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما