ارائه انواع برنج طارم هاشمی محلی

برنج طارم هاشمی محلی از بهترین نوع برنج در شمال و حتی در ایران محسوب می شود . برنج یکی از مهم ترین وعده های انسان در طول روز می باشد. معمولا این وعده مهم غذایی به عنوان ناهار استفاده می شود. برنج در بسیاری از خانواده های ایرانی یکی از سیرترین وعده های غذایی است. برنج طارم از مرغوب ترین نوع برنج در ایران و حتی خاورمیانه محسوب می شود.

ارائه انواع برنج طارم هاشمی محلی

آشنایی با تاریخچه برنج طارم

آشنایی با تاریخچه برنج طارم برنج طارم ممتاز شمال در مراکز فروش برنج در ایران یافت می شود. برنج طارم به کیفیت آن مشهور شده است . متاسفانه برنج های هندی در این چند سال جای این برنج های ایرانی را در بازار گرفته اند .

تفاوت کیفیت بین این برنج ها بسیار زیاد است. به خاطر وضع اقتصادی بد باعث شده که مردم به خاطر قیمت پایین تر برنج های هندی را اولویت قرار دهند. برنج هندی هم خوش قد و بالاتر و هم بزرگتر هستند. برنج های ایرانی ریزتر هستند ولی از لحاظ کیفیت بسیار بالاتر است.

برنج از میان همه غلاتی که انسان استفاده می کند ، مهم ترین غله محسوب می شود. برنج طارم هاشمی و صدری دو نمونه از برنج های شمال کشور می باشد که هم مشتریان زیادی را دارد و هم فروش بالایی را برخوردار هستند.

طارم یکی از شهرهای زنجان محسوب می شود. اولین مکانی که این برنج تهیه شد در استان زنجان بوده است. شهر طارم به دلیل هم جوار بودن با شهر گیلان و رشت باعث شده که این برنج در این استان ها به وفور تولید شود.

یکی از مهم ترین ویژگی های این برنج خاک کشت آن می باشد. اگر خاک کشت این برنج در شمال در جاهای مرغوب باشد کشت و تولید آن بسیار خوب و موثر می باشد. روستای درام مکان اولیه و اصلی برنج طارمی در کشور می باشد. خواستگاه اولیه این برنج در این روستای قدیمی است.

راهنمای تهیه انواع برنج طارم هاشمی محلی

راهنمای تهیه انواع برنج طارم هاشمی محلی برنج طارم خوش عطر از بهترین و مرغوب ترین برنج است. رنگ این برنج تقریبا کرم می باشد . تولید این برنج نسبت به بقیه برنج ها بسیار کم تر است ولی از لحاظ کیفیت از همه برنج های ایرانی بالاتر و بهتر می باشد.

قد کشیدن برنج یکی از مهم ترین ویژگی های این برنج محسوب می شود. معمولا برنج هایی که بعد از پخت قد می کشند و معطر هستند از کیفیت بالایی برخوردارند. این برنج باید با بازاریابی خوب برای صادرات صورت بگیرد . بسیاری از کشورهای دنیا از وجود این برنج خبری ندارند و ما باید آن را تبلیغ کنیم .

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.